استفاده از تجهیزات استیل بیمارستانی چه مزایایی دارد؟

هر کس به بیمارستان، مطب پزشک یا دندانپزشک مراجعه کرده باشد.بدون شک به تجهیزات بیمارستانی آن‌ها نیز توجه کرده است.

اما آیا می دانید چرا ابزارهایی که برای بیماران و در این مکان ها استفاده می شود از استیل ساخته شده اند؟

درواقع تجهیزات استیل بیمارستانی از جمله سینک اسکراب، پایه سرم، ترالی تجهیزات و … به دلیل جنسشان دارای مزایایی هستند که علت اصلی بکارگیری‌ آن ها در بیمارستان‌هاست و در ادامه این مقاله به بیان آن ها می پردازیم.

 

 

مزایای تجهیزات استیل بیمارستانی در صنعت پزشکی

تولید تجهیزات و دستگاه های پزشکی از جنس فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل بنا به دلایل بسیاری می باشد. استنلس استیل ماده ای با دوام است که دارای مزایای زیادی از قبیل عدم حساس بودن به خوردگی، مقاوم در برابر آتش، و همچنین شرایط تعمیر و نگهداری آسانی دارند. علاوه بر این در مراقبت های بهداشتی مهم است که این ابزار ها پاکسازی آسانی داشته باشند. بنابراین خطر گسترش باکتری ها یا عفونت وجود ندارد.

 

مقاوم در برابر خوردگی

یکی از ویژگی های بسیار مهمی که سبب انتخاب فولاد ضد زنگ برای تجهیزات بیمارستانی شده است مقاومت آن در برابر خوردگی می باشد. این یک ویژگی های عالیست که برای مدت زمانی طولانی می توان از این ماده انتظار داشت. در نتیجه لوازم ساخته شده می توانند کارایی بالایی را در شرایط محیطی مختلف از خود ارائه دهند. خراش یا سایش امکان دارد که سایر فلزات را کاملا آسیب پذیر کند، با توجه به اینکه در یک بیمارستان و محیط آن این اتفاق به راحتی ممکن است رخ دهد.

 

مقاومت در برابر آتش و گرما

در مرحله دوم، استیل می تواند به خطرات مختلف شعله و گرما کاملا غیر قابل نفوذ باشد. بنابراین نگرانی های ناشی از خرابی ابزار و تجهیزات وجود ندارد. این امر می تواند خطر را برای بیماران و پرسنل پزشکی کاهش دهد. برای جلوگیری از اتفاقاتی این چنینی تحت شرایط خاصی آزمایشات بسیاری بر روی تجهیزات استیل انجام می شود که در نتیجه به نوبه خود نشان می دهند که دقیقا چه مقدار در شرایط گرمایی بالا می توانند مقاومت کنند. مقاومت اکسیداسیون ذاتی و همچنین مقاومت در برابر درجه حرارت بالا به حفاظت در برابر آتش کمک می کند.

 

تعمیر و نگهداری آسان

تجهیزات استیل به سادگی و با شیوه هایی آسان با راه حل های بهداشتی تمیز می شوند. بنابراین کارکنان بیمارستان می توانند آلاینده ها را کاملا از سطوح آن ها پاک کنند. تولید کنندگان تجهیزات پزشکی اکنون می توانند یک پوشش مدرن را در طول تولید به استیل اعمال کنند که طی این فرآیند مقاومت زیادی در برابر باکتری ها بدست آورده و این مواد را قادر می سازد تا خود را پاکسازی کنند. این نوآوری مطمئنا برای اجرا نمودن برنامه های کاربردی در سراسر جهان و برای طیف وسیعی از ابزارهای پزشکی و تجهیزات بیمارستانی در آینده ای نزدیک در نظر گرفته شده است.

 

شرکت مهندسی نوآور اسپادانا